Sto Światów Dziecka

Kadra Przedszkole

Sto Światów Dziecka

Berenika Żuk-Drążyk

Wychowawca

Odrobinę szalona, zawsze uśmiechnięta kipiąca energią i mnóstwem pomysłów mama Kai i Asi. Z wykształcenia fizjoterapeutka, wykładowczyni akademicka, doradczyni chustonoszenia lecz przede wszystkim kobieta, dla której ważny jest drugi człowiek.

Szczególną przyjemność daje mi towarzyszenie dzieciom, które z niewyobrażalnie naturalną i niczym niezmąconą ciekawością poznają świat. Zachwyca mnie sposób, w jaki obcują ze sobą oraz z otaczającą je naturą. Czuję się zaszczycona mogąc się temu przypatrywać i dawać im wsparcie.

Uwielbiam obserwować zwierzęta – na spacerach często wynajdujemy z dziećmi rodziny kowalików, przekładamy ślimaki na drugą stronę drogi, podglądamy dzięcioły i bacznie przyglądamy się sójkom. Buszujemy w trawie, dotykamy liści, wąchamy kwiaty, liżemy śnieg – doświadczamy.

Największą radość sprawiają mi podróże – te małe, jak wycieczki rowerowe po roztoczaństkich drogach, jak i te duże – do odległych krajów. Moim ukochanym kierunkiem jest Ameryka Południowa, a szczególne miejsce w moim sercu zajęła Kolumbia.

W Setce chcę zwyczajnie być. Mieć uważność na potrzeby dziećmi, słuchać ich dając im jednocześnie poczucie bycia zrozumianym i ważnym.

Sto Światów Przedszkole Szkoła