Sto Światów Szkoła

Kadra Szkoła

Sto Światów Szkoła

Magda Trojanowska

Atelierista, nauczyciel

Odkąd pamiętam, świat i wszystko co mnie otacza jawiło się jako coś niesamowitego. Z dziecięcą fascynacją i otwartością przyjmuję i zachwycam się tym co mnie otacza. Zawdzięczam to mojej rodzinie – dziecięce patrzenie na świat ze mną zostało. Od zawsze kochałam tworzyć, łapałam się różnych technik i rozwiązań, wciąż poszukując najlepszej drogi do wyrażenia siebie. Dom mój był pełen książek, filmów i muzyki – otoczenie pełne różnych dziedzin sztuki, wzbogaciło moją kreatywność i wzmocniło empatię oraz wrażliwość.

Choć wybór kształcenia wyższego padł na prawo, to nie porzuciłam sztuki. Wciąż tworzyłam, malowałam. Należałam do grupy malarskiej Zmalowani – Freak & Geek Painters, gdzie często w towarzystwie muzyki dopracowywaliśmy swój malarski warsztat. Chętnie angażuję się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Momentem wielkich zmian, był moment przyjścia mojego syna Marcela na świat. Wtedy tak naprawdę wszystko się zaczęło.

Zaczęłam dokształcać się w zakresie rozwoju człowieka, sposobie komunikacji. Do naszego życia wprowadziliśmy język Porozumienia Bez Przemocy. Swoje pierwsze kroki w roli pedagoga stawiałam w przedszkolu inspirowanym filozofią Reggio Emilia – Sto Światów Dziecka . Celem tej filozofii jest rozwój umiejętności rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, komunikacji i współpracy oraz wyrażania siebie na wiele różnych sposobów.

Doświadczenia w pracy utwierdziły mnie, że jestem w miejscu, w którym miałam być. Mam świadomość swoich cech i możliwości. Każde moje doświadczenie – różne i każde z innego świata, oraz wsparcie otrzymywane od bliskich osób ukształtowały osobę jaka jestem. Mam otwartość na innych, działam świadomie i z pełnym zaangażowaniem. Wszystko to wpłynęło na decyzję współtworzenia miejsca przyjaznego każdemu: dzieciom, rodzicom i wszystkim dorosłym. W Stu Światach daję wszystko to co otrzymałam dotychczas – wsparcie, zrozumienie, przestrzeń i dialog.

Cieszę się, że nie wyzbyłam się dziecka siedzącego we mnie. Myślę, że to właśnie dzięki temu, mam łatwość w rozumieniu świata widzianego i pokazywanego dziecięcymi oczami, słowami, gestami i twórczością.

A tak prywatnie – mam wspaniałą, szaloną rodzinę. Jestem mamą i partnerką i jestem sobie.

Sto Światów Przedszkole Szkoła