Sto Światów Dziecka

Kadra Przedszkole

Sto Światów Dziecka

Małgorzata Majszczyk

Wychowawca, pedagog

Moją pasją są ludzie i relacje, wierzę, że na którymś poziomie z każdym jesteśmy w stanie odnaleźć wspólny język. Kocham obserwować i analizować otoczenie, daje to niezwykłą wiedzę. 

Potrafię spojrzeć na każdą osobę indywidualnie i tak też podchodzę do dzieci. Pracuję na to, aby każde dziecko wyszło z przedszkola pełne akceptacji dla siebie i innych oraz pewnością siebie. Wierzę, że poczucie bezpieczeństwa, sprawczości oraz samoświadomość wpłyną pozytywnie na przyszłość dzieci i zmaganie się z trudnościami na dalszej drodze edukacji i życia. Nieodłącznym elementem w edukacji dzieci jest również wsparcie w tworzeniu prawidłowych relacji i zachowań społecznych, których początek jest właśnie w przedszkolu. Niezwykle jest obserwować jak dzieci wykorzystują wiedzę i narzędzia, aby wspólnie coś zbudować lub znaleźć porozumienie. 

Chętnie dzielę się swoją wiedzą na zajęciach związanych z emocjami, jak również wspólnie rozwijamy uwagę, koncentrację i spostrzegawczość doskonale się przy tym bawiąc. 

Obecnie jestem wsparciem psychologicznym w Stu Światach Dziecka. Moja wiedza opiera się na nauce i studiach psychologicznych ze specjalnością kliniczną na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, które już niedługo kończę. 

Prywatnie jestem mamą 4 letniego Nikodema, który inspiruje mnie do dalszego działania i wraz z innymi dziećmi ukazuje świat na nowo. Zwolenniczka rodzicielstwa bliskości i porozumiewania bez przemocy. Miłośniczka gór i morza zimą, nowych doświadczeń, książek i gier.

Sto Światów Przedszkole Szkoła