Sto Światów Szkoła

Kadra Szkoła

Sto Światów Szkoła

Monika Kamińska

Nauczyciel

Odkąd sięgam pamięcią zawsze lubiłam być blisko ludzi. Zawsze fascynował mnie świat dzieci – ich wrażliwość, sposób postrzegania, poczucie humoru i otwartość.
 
Ukształtował mnie teatr – rozumiem go jako spotkanie. Jednak bardziej od bycia na scenie interesuje mnie użycie narzędzi jakie daje sztuka, do tego, aby pomagać innym w budowaniu poczucia własnej wartości, pewności siebie oraz otwartości na to, co dookoła.
Zajmuje się również pracą z głosem jako narzędziem świadomego wyrażania siebie. Z przyjemnością śpiewam i chętnie się tym dziele.
 
Sens dostrzegam w pomaganiu i wspieraniu innych . Szacunek do odmienności, nieocenianie – są tym, czego oczekuje oraz tym, czym obdarowuje innych.
 
W moim życiu zawodowym miałam okazje pracować w różnorodnych środowiskach. Miałam szansę wspierać rozwój (nie tylko artystyczny) dzieci i rodzin. Jestem przekonana, że dzieci są wartością samą w sobie. To włączając, a nie wyłączając możemy budować. Im dojrzalsza i bogatsza się staje w doświadczenia, tym bardziej wiem, że chcę swoją pracą nieść pomoc, chce się dzielić dobrem, szacunkiem i wzajemnością – zawsze ale to zawsze przy dużej dawce poczucia humoru.
 
Kocham morze i jeziora. Bieganie i jogę. Natura mnie koi.

Sto Światów Przedszkole Szkoła