Sto Światów Dziecka

Kadra Przedszkole

Sto Światów Dziecka

Ola Krajnik-Ji

Zastępca Michaliny, wychowawca,
nauczyciel języka francuskiego

Dokąd wiosną idzie śnieg? Czy woda w rzece jest słodka? Dlaczego niebo jest niebieskie?

Niezwykła dociekliwość, naturalność i wyjątkowa energia to nieliczne z wielu cech, które fascynują mnie w dzieciach.

Właśnie ta fascynacja dała początek mojemu zainteresowaniu dziedziną pedagogiki. Pierwszy raz pracy z dziećmi doświadczyłam w harcerstwie, gdzie prowadziłam Gromadę Zuchową. Gdzieś po drodze studiując i pracując w różnych miejscach zawsze wiedziałam, że woła mnie właśnie praca z drugim człowiekiem, szczególnie z młodszymi i starszymi Dziećmi.

Wielką radość sprawia mi przebywanie z dziećmi, uczenie się od nich i razem z nimi, dzielenie się wiedzą i umiejętnościami, a tym samym wspieranie ich rozwoju.

W pracy z dziećmi stawiam na otwartość i elastyczność. Zależy mi na tym, by każde dziecko miało swobodę odkrywania i doświadczania – żeby miało szansę poznać świat po swojemu, otrzymując przy tym wsparcie dorosłych.

Wierzę w działanie wynikające z dziecięcej ciekawości, a także w to, że warto czasami odsunąć na bok plan i po prostu podążyć za dzieckiem.

Ukończyłam filologię romańską ze specjalnością nauczycielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz edukację wczesnoszkolną i przedszkolną na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Uczestniczyłam w tygodniowych warsztatach Reggio Emilia we Włoszech, które były dla mnie nieocenionym źródłem inspiracji i informacji.

Stale szukam sposobów na zwiększanie zasobów wiedzy o dzieciach, edukacji i tym, co wokół nas.

W wolnym czasie rozwijam pasje językowe i artystyczne. Kocham leśne spacery, morze, dobre i mniej dobre książki.

Z niegasnącym entuzjazmem dzielę się z dziećmi znajomością języka francuskiego i zamiłowaniem do gry na gitarze.

Sto Światów Przedszkole Szkoła