Sto Światów Dziecka

Szkoła

Sto Światów Szkoła

Przestrzeń w Reggio Emilia

Przestrzeń w Reggio pełni funkcję trzeciego nauczyciela i można rozpatrywać ją w kontekście fizycznym jako środowisko ale i psychicznym jako poczucie własnej odrębności.
 
Loris Malaguzzi, twórca filozofii Reggio Emilia nazywał ją „przyjazną przestrzenią”. Środowisko, w którym przebywają dzieci pobudza zmysły, naturalną ciekawość, chęć odkrywania.
 
Przestrzeń zaprasza do nauki, jest wypełniona naturalnym światłem, kolorami oraz materiałami. Środowiskiem jest zarówno otoczenie przyrodnicze (ogród, łąka, park, las) jak i sale w budynku, do których wkraczają elementy przyrody. 

Sala Główna

Laboratorium Badawcze

Atelier - Pracownia

Majsternia

Czytelnia

Chill Room

i inne..

Sto Światów Szkoła

Aranżacja Przestrzeni

Odpowiednio zaaranżowane sale w placówkach Reggio Emilia to również wyraz tła kulturowego dzieci, rodziców, nauczycieli, a tym samym całej szkoły. Wszystko tworzone jest wspólnie przez uczestników szkolnego życia.
 
Komunikacja poprzez przestrzeń odbywa się na różnych płaszczyznach. Pierwszą z nich jest wystrój uwidaczniający aktualnie odbywające się w szkole aktywności oraz przedstawiający elementy pracy indywidualnej dzieci. Jest on drogą porozumienia z rodzicami, którzy wyraźnie widzą aktualne projekty i informacje tuż po wejściu do placówki.
Sto Swiatów Szkoła

Sala Główna

Inspiracją dla szkoły jest filozofia Reggio Emilia wywodząca się z Włoch, tak też przyjęliśmy że, w naszych placówkach centrum będzie znajdować się w sali głównej, będącym tym czym Piazza dla każdego miasta włoskiego.

Włoski plac jest fizycznym i duchowym sercem miasta we Włoszech i element życia codziennego.

Tym samym jest dla nas Sala Główna, przede wszystkim miejscem spotkań, a także miejscem wyjścia do wszelkich inspiracji i działań. 

Sto Światów Szkoła

Atelier - Pracownia

Przestrzeń gdzie codziennością jest kontakt ze sztuką – malarstwem, rzeźbą, tkactwem, rysunkiem czy grafiką. Przestrzeń, w której górę bierze wyobraźnia, a także ta przestrzeń, gdzie nieszablonowe patrzenie na rzeczywistość ukazywane jest przez dzieci w pełnej krasie.

W pracowni dzieci, mają możliwość przetworzenia zdobytych już informacji, odwzorowania ich, wykorzystania w procesie twórczym, a także zdobycia nowej wiedzy i umiejętności.

Sto Światów Szkoła

Labolatorium Badawcze

Nasze Laboratorium to miejsce, gdzie z bliska można przyjrzeć się rzeczom odległym i tym całkiem bliskim. Rozłożyć na części pierwsze, zważyć, zmierzyć i porównać.
 
Tu królują będą nauki przyrodnicze, chemiczne i fizyczne. Tajemnice tychże przedmiotów odkrywamy i wyjaśniamy  w laboratorium badawczym.
Sto Światów Szkoła

Majsternia

Majsternia, czyli zrób to sam!
W tej przestrzeni dzieci mają możliwość zdobywania praktycznych umiejętności, a także przełożenia zdobytej wiedzy – z teorii w praktykę właśnie.
 
Do dyspozycji dzieci ( pod okiem nauczyciela) sąwiertarki, kleje na gorąco, młotki, gwoździe, piły, by dzięki nim budować i realizować plany i pomysły.
 
Tu powstają  budowle, maszyny, pojazdy i rzeczy użytkowe
Sto Światów Szkoła

Chill Room

Relaksacje przy muzyce, opowieściach czy w zupełnej ciszy.

Każdy na swój sposób potrzebuje wyciszenia, istotne jest również nauczenie się, by dać sobie chwilę wytchnienia i spokoju.

Sto Światów Szkoła

Czytelnia

Teksty pisane, książki są jednym z naszych źródeł wiedzy ogólnodostępnej dla wszystkich uczniów. Obecne są w każdej przestrzeni poczynając od sali głównej, skąd wychodzą wszelkie inspiracje. mapowniki, będące narzędziem podsumowującym zdobyte umiejętności, wpierając praktykowanie umiejętności czytania.

Sto Światów Szkoła

Kącik Światowy

Kącik światowy czy też multikulturowy ma swoje miejsce w sali głównej. Jego centrum to mapa świata, uzupełniona o różne zdjęcia, książki i prowokacje spójne z tematami podejmowanymi przez uczniów w szkole. Poznając kulturę danego kraju przede wszystkim zwracamy się ku osiągnięciom z zakresu sztuki czy techniki, te rzeczy
omawiane są w pracowni artystycznej i majsterni. Kącik światowy jest bezpośrednio połączony z zakątkiem przyrodniczym.

Sto Światów Szkoła

Nowoczesna Technologia

Dzięki nowoczesnej technologii nauka w Sto Światów Szkoła będzie bardziej atrakcyjna. Ułatwi Setkowiczom dostęp do informacji, pomoże skutecznie łączyć i przetwarzać dane, a także uczyć współpracy z innymi. Wspierając przy tym komunikację z innymi.
 
Nie boimy się innowacyjności w szkole! Uczymy kreatywnego działania i myślenia, co będzie miało wpływ na kompetencje twórcze i cyfrowe.
Sto Światów Szkoła

Pierwsza Klasa

Pierwsza sala lekcyjna w setce. Przestrzeń pozwalająca pracować w ciszy i skupieniu,

Czy to ćwicząc pisanie, rozwiązując zadanie matematyczne, czy po prostu wymyślając coś zupełnie nowatorskiego.

Stoły i ławki w naszej pierwszej klasie nie mają swojego stałego miejsca, można je przestawiać wedle uznania-do pracy indywidualnej a także dostosować do pracy w większej grupie.

Codziennie w Szkole Sto Światów

Doświadczam, Odkrywam, Analizuję

Drama - Teatr

Drama to metoda nauczania i wychowania sprzyjająca wszechstronnemu rozwojowi uczniów i przygotowująca ich do odgrywania ról społecznych w zmieniającej się rzeczywistości. Dzięki odwoływaniu się do indywidualności każdej jednostki ludzkiej, sprzyja wydobywaniu i rozwijaniu najbardziej pożądanych cech osobowości człowieka. Rozwija samodzielność w myśleniu i kreatywność, kształci umiejętność nawiązywania dialogu, a także aktywność emocjonalną, pozwala samodzielnie dochodzić do wiedzy.

Muzyka i Taniec

W niemal każdej kulturze istonymi elementami są muzyka oraz taniec. Ta najbardziej pierwotna ze sztuk ułatwia ekspresję, działa terapeutycznie i mówi się, że łagodzi obyczaje. Muzyka towarzyszy nam codziennie. Raz w tygodniu odbywają się zajęcia muzyczne, na których dzieci tworzą własny zespół, opracowują, a następnie nagrywają wspólnie utwór.

Filmówka

Wiemy że, w szkole film i inne media to istotne narzędzie edukacyjne. Umiejętnie wykorzystywane, w dużym stopniu przyczyniają się do unowocześnienia procesu edukacji. Postęp i otaczające nas media wymuszają konieczność kształtowania kompetencji audiowizualnych oraz przygotowanie młodych ludzi do krytycznego odbioru mediów.

Ogród, Las, Powietrze

Czas na Zewnątrz

Edukacja w Stu Światach jest nastawiona na kontakt z naturą. Poszanowanie otaczającego nas świata, doświadczanie natury i zmian w niej zachodzących. Nie da się wszystkiego przedstawić bazując na notatkach i zdjęciach, stąd też ważny dla nas jest realny kontakt z przyrodą.

Ogród

Kwietniki, zielniki i warzywniaki. Uczniowie i nauczyciele wspólnie dbają o tę przestrzeń.

Spacery

Bliskość Fortu Bema oraz lasu bemowskiego sprzyja całodziennym wyprawom i spędzaniem czasu na zewnątrz.

OSIR

Jest możliwość korzystania z terenów zewnętrznych osiru, na których znajduje się pump truck, boiska do siatkówki plażowej i duuuużo zieleni do swobodnego biegania.

Sto Światów Szkoła

Język Angielski

Materiały (ESL) dostosowane są do tematów podejmowanych w szkole, co ułatwia utrwalanie

Nauka odbywa się przy użyciu technik aktywizujących: gry, zabawy, kolorowanki, odkrywanie scenek po angielsku oraz nauki piosenek.

Uczniowie wprowadzani są w świat języka obcego bez wyjaśnień i tłumaczeń w języku ojczystym poprzez stosowaną metodę Imersji.

Zajęcia odbywają się codziennie

Czas trwania zajęć - 45 min do godziny

Grupy 8 - 10 uczniów

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Sto Światów Przedszkole Szkoła